نتایج جستجو برای عبارت :

گمان عرضه اندروید ۱۰ برای گلکسی اس ۸

امام رضا (علیه السلام):
« به خداوند گمان نیک ببر؛ زیرا خداى عزّ و جلّ مى فرماید: من نزد گمان بنده ی مومن خویشم؛ اگر گمان او به من نیک باشد مطابق آن گمان نیک با او رفتار کنم و اگر بد باشد نیز مطابق همان گمان بد با او عمل کنم. »
اصول کافی، جلد 2، صفحه 72

انشای بسیار زیبای یکی از دوستام، حتما بخونیدش!
مستی به وقت نیمه شب
درست در تکاپو برای یافتنی اوجی دردناک برای این سری که گرمای پرواز بر فراز نوشته را بال بزند و بعد در نقطه ای که انتظارش را ندارید با ترس سقوط آشنا کند.

ادامه مطلب
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.
امام رضا ع فرمود بخدا خوش گمان باشید زیرا خدای عزوجل میفرماید من نزد گمان بنده  مومگ خویشم اکر گمان او خوبست  رفتار من خوب واگر بد است رفتار من هم بد است  رفتار من بد باشد 4 سفیان بن عیینه گوید شنبدم امام صادق ع فرمود حسن ظن بخدا اینستکه بغیر خدا امیدوار نباشی و جز از گناهت نترسی1 موسی بن جعفر  ع بیکی از فرزندانش فرمود پسر جانم همواره کوشش کن مبادا خودت را در عبادت و طاعت خدای عزوجل بی تقصیر دانی زیرا خدا چنانکه شایسته است پرستش نشود 
گلی زیبا نمایان در چمن شد شب میلاد مولایم حسن  شدشدم امشب سراپا مست نامش      یقین مرغ دلم گردیده رامشنمی دانم چه گویم از وجودش         تمام عـــرشیان محو سجودش حسن رالطف یزدان بی حساب است    که قدر وشان ایشان در حجاب استحسن تنهاترین  سردار دین است          که ایشان بی گمان حبل المتین است
ز مدحش بی گمان قاصرزبان است    حســـن دوم  امام شیعیان است

گمان مکن دل شبها دو چشم تر دارم/**/شبیه شمعم و در سینه ام شرر دارم
تو می‌روی و مرا هم نمی بری آری/**/پس از تو همدم چاهم خودم خبر دارم
تنت سبک شده اما غم تو سنگین است/**/چگونه اینهمه غم را به شانه بردارم
چطور داغ تو را روی سینه بگذارم/**/مگر به وسعت هفت آسمان جگر دارم
سحر نیامده از خانه ام سفر کردی/**/تو فکر میکنی اینجا دگر سحر دارم
چقدر مثل توام من خودت تماشا کن/**/اگرچه خیبری ام دست بر کمر دارم
پولیش و واکس 3 اکستریم هایبریدنت سوناکس : 

پودر اکسید آلومینیومی بسیار ریز باعث رفع نور Verkratzungen ، لایه های خشک شده و صاف شدن رنگ می شود.
براق عمیق و براق ، ترمیم و ترمیم شدید رنگ کارایی دارد.
مناسب برای بدنه
براق کننده، محافظت کننده، پولیش کاری،تشکیل لایه‌ای با دوام بر روی رنگ خودرو

شناسه محصول : 202200
این روزها خیلی به تغییر سبک زندگیم فکر میکنم. به اینکه اهداف جدیدی برای خودم تعریف کنم و برم دنبالشون. در آستانه 33سالگی نگاهم به زندگی این هست که هیچ وقت برای ایجاد تغییر توی زندگی دیر نیست و اگر پنجاه سالمون هم شده باشه و احساس کنیم مسیری رو داریم اشتباه میریم نباید از آینده ناامید باشیم و سعی کنیم مسیرمون رو اصلاح کنیم. نگاهی که متاسفانه توی خیلی از آدم های دور و برم نمیبینم. نمیدونم اگر من هم توی سن و سال اونا بودم آیا مثل اونا فکر میکردم یا
یکی از مواردی که برای سرمایه گذاران بورس، مخصوصاً سرمایه گذاران تازه وارد بورس همیشه جذابیت دارد؛ عرضه اولیه سهام شرکت ها در بورس است ، عرضه اولیه سهام شرکت ها در بورس به این دلیل که در بیشتر مواقع برای سرمایه گذاران سود آور است، همیشه طرفداران خاص خودش را دارد.

عرضه اولیه سهام در بورس
این اصطلاح ترجمه شده عبارت (initial public offering (ipo می باشد، معنی این عبارت، عرضه عمومی اولیه می باشد، که در بورس اصطلاحا به آن عرضه اولیه گفته می شود.
هنگامی که س
 عرضه اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بازاربورسمی‌آید و ما می‌توانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند.خرید سهام در عرضه اولیه برای همگان آزاد است، به شرطی که دارای کد بورسی باشند.خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌ اولیه مانند طلا است یعنی
ادامه مطلب
 عرضه اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بازاربورسمی‌آید و ما می‌توانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند.خرید سهام در عرضه اولیه برای همگان آزاد است، به شرطی که دارای کد بورسی باشند.خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌ اولیه مانند طلا است یعنی
ادامه مطلب
گاهی گمان نمی کنی ولی خوب می شودگاهی نمی شود که نمی شود که نمی شودگاهی بساط عیش خودش جور می شودگاهی دگر، تهیه بدستور می شودگه جور می شود خود آن بی مقدمهگه با دو صد مقدمه ناجور می شودگاهی هزار دوره دعا بی اجابت استگاهی نگفته قرعه به نام تو می شودگاهی گدای گدایی و بخت باتویار نیستگاهی تمام شهر گدای تو می شود…گاهی برای خنده دلم تنگ می شودگاهی دلم تراشه ای از سنگ می شودگاهی تمام آبی این آسمان مایکباره تیره گشته و بی رنگ می شودگاهی نفس به تیزی شمش
گاهی گمان نمی کنی ولی خوب می شودگاهی نمی شود که نمی شود که نمی شودگاهی بساط عیش خودش جور می شودگاهی دگر، تهیه بدستور می شودگه جور می شود خود آن بی مقدمهگه با دو صد مقدمه ناجور می شودگاهی هزار دوره دعا بی اجابت استگاهی نگفته قرعه به نام تو می شودگاهی گدای گدایی و بخت باتویار نیستگاهی تمام شهر گدای تو می شود…گاهی برای خنده دلم تنگ می شودگاهی دلم تراشه ای از سنگ می شودگاهی تمام آبی این آسمان مایکباره تیره گشته و بی رنگ می شودگاهی نفس به تیزی شمش

go public 
 سهامی عام شدن (تغییر از private company به public limited company)سهامی خاص به سهامی عام
♦️ فعالیت اصلی شرکت های تامین سرمایه investment bank انجام فرایند عرضه اولیه سهام شرکت ها می باشد.
due diligence گزارش حسابرس مستقل در رابطه با وضعیت مالی شرکت قبل از عرضه اولیه
prospectusآگهی عرضه اولیه سهامکه شامل اطلاعات مالی سال گذشته و مشخصات مدیران شرکت می باشد
ipo (initial public offering) or flotation
عرضه سهام شرکت برای اولین بار در  بازار سهام
underwritesپذیره نویسی این کار توسط تامین سرما
عرضه اولیه نماد کویر

امروز 240 میلیون سهم شرکت سپید فراب کویر (نماد کویر) در بازه قیمتی 6000 تا 6250 ریال در بورس تهران عرضه خواهد شد.
==============================با توجه به عرضه اولیه قبلی و مشارکت حدود 818 هزار کد حقیقی و حقوقی ، انتظار داریم امروز به هر کد حدود 290 سهم معادل 180 هزار تومان #کویر تخصیص داده شود.البته برخی پیش بینی ها از افزایش تعداد کدهای مایل به شرکت در عرضه اولیه به 1 میلیون کد اشاره دارد (که در اینصورت میزان سهام تخصیص یافته کاهش خواهد داشت)

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
واسه ناهار امروز، ۲ نوع غذا درست کردم، یعنی در کنار برنج یه آش کوچولو هم بار گذاشتم صرفا بخاطر رو کم کنی و از بین بردن غر احتمالی بخاطر تکراری بودن غذا

اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِی مِنْ أَمْرِی فَرَجاً وَ مَخْرَجاً وَ ارْزُقْنِی مِنْ حَیْثُ أَحْتَسِبُ وَ مِنْ حَیْثُ لَا أَحْتَسِب‏
خدایا! در این کار من و مشکل من برایم گشایشى قرار ده و سببى براى بیرون شدن از آن فراهم آور و مرا هم از آنجایی که گمان توانم برد و هم از آنجا که گمان ندارم روزى ده.
خدایا سلام..امتحان و صورت سوال جدیدی رو ک برام نوشتی نمیفهمم..
بغض و غصه ی تونستن و درنگ و نرفتن...
بغض جاموندن و دلتنگی...
اما حالا بعد از امتحان و واگذاری امور به خودت ...و موفقیت ...ترسانم ...ب گمانم ک باید بمانم...ب گمانم باید انتخاب کنم..
 دلتنگم..ازینهمه گیجی و نفهمیدن امتحانت دلتنگترم..
راهنمایم باش..
مولایم ..
تویی ک از جایی ک گمان نمیکنی میبخشی..
بفهمان کدام راه صحیحترین است؟
باید بروم؟؟؟؟؟ این همان است ک میخواهی؟
میخواهی تا آنها خود را ارتقا ده

اعمال ما به امام زمان(عج) عرضه می شود 
در روایات هم هست که هفته ای دومرتبه، #اعمال بر ولی امر امام زمان(عج) عرضه می شود. توجه داشته باشید کارهایتان طوری نباشد که وقتی عرضه شد بر #امام_زمان(عج)، خدای نخواسته آزرده شود. 
#امام_خمینی 
صحیفه نور، جلد ١٢،صفحه ١٢٨
اللهم عجل لولیک الفرج
مدیر روابط عمومی شرکت فرابورس از عرضه اولیه دو شرکت در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: سهام شرکت کلر پارس و گروه توسعه مالی مهر آیندگان در دو، سه هفته آینده در بازار فرابورس برای نخستین بار عرضه خواهد شد.
به گزارش رادیوسهام، مبینا بنی‌اسدی، در گفت‌وگو با خبرنگار بااقتصاد، اظهار کرد: منتظر اعلام آمادگی نهایی مدیران کلر پارس(کلر) برای عرضه اولیه سهام این شرکت در فرابورس هستیم و بر اساس گفت‌وگوهای انجام شده، زمان عرضه اولیه بهمن ماه خواهد
بازی محبوب و فوق العاده هیجان انگیز در سبک بازی های پازل اولین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی منتشر شد، این بازی بعدها در سال ۲۰۱۲ به صورت اچ دی برروی پلی استیشن 3 نیز عرضه شد! نسخه ی بهبود یافته ای از بازی نیز در سال ۲۰۱۴ برای کنسول دستی پلی استیشن ویتا نیز عرضه گردید و هم اکنون شاهد عرضه شدن نسخه اندرویدی آن هستیم!
ادامه مطلب
پس از اینکه اعلام شد عرضه اولیه دو شرکت صنعتی دوده فام با نماد شصدف و تامین سرمایه ملت تا پایان سال ۹۸ انجام می‌شود و نماد پتروشیمی تندگویان در بازار دوم فرابورس برای عرضه اولیه درج شد، این بار معاون بازار شرکت فرابورس از عرضه اولیه پنج شرکت فرابورسی تا پایان سال خبر داد.

عرضه اولیه های شصدف و تملت چهارشنبه می‌آیند

روز چهارشنبه قرار است دو نماد در بورس و فرابورس عرضه اولیه شوند، بر اساس محاسبات انجام شده، میزان نقدینگی مورد نیاز برای
روزی روزگاری در ناکجا آباد، چند نگهبان نمای کتاب، به جهت رهایی از تعهدات و بی‌اطلاع از چند و چون کار و به یقین نادانسته و در پی خشنودی والا مقامات چنان آب در هاون کوبیده که گویی نان حلال را نشانه می‌روند‌.کتب را ندیدند مگر بر زیر هنرها و حرفه ها، و چه شادمانند که خدمت می‌نمایند.نادانی از سر تجسس سوالی نمود که ای بزرگواران آش دوغ را با چند کتاب برابری می‌کند؟ خانم والده هفت روزی، هشت وعده آن را به خوردمان می‌دهد؛ خود گمان می‌برم نیمی از اد
گمان مکن دل شبها دو چشم تر دارم/**/شبیه شمعم و در سینه ام شرر دارم
تو می‌روی و مرا هم نمی بری آری/**/پس از تو همدم چاهم خودم خبر دارم
تنت سبک شده اما غم تو سنگین است/**/چگونه اینهمه غم را به شانه بردارم
چطور داغ تو را روی سینه بگذارم/**/مگر به وسعت هفت آسمان جگر دارم
سحر نیامده از خانه ام سفر کردی/**/تو فکر میکنی اینجا دگر سحر دارم
چقدر مثل توام من خودت تماشا کن/**/اگرچه خیبری ام دست بر کمر دارم
شرکت‌های پدیده شیمی قرن، سرمایه‌گذاری کوثر و تامین سرمایه بانک ملت در اولویت عرضه اولیه هستند معاون امور ناشران و اعضا بورس در گفت و گو با یک رسانه بورسی با اشاره به درج نماد شرکت پدیده شیمی قرن  اظهار کرد امیدواریم بتوانیم عرضه اولیه این شرکت را در هفته آینده انجام دهیم.

هم‌چنین وی به شرکت سرمایه‌گذاری کوثر که در مرحله درج قرار دارد اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که این شرکت نیز تا پایان سال جاری عرضه اولیه شود.
نوروزی اشاره کرد در اسف
دو پتروشیمی در صف عرضه اولیه
مدیرعامل فارس با بیان اینکه هنوز نمی‌توانیم نام دو شرکتی که برای عرضه اولیه انتخاب شده‌اند را اعلام کنیم از انجام مراحل عرضه در بورس خبر داد
ربیعی افزود: امیدواریم یکی  از آنها تا پایان سال محقق شود و اگر بورس کمک کرده و سختگیری‌ها را کمتر کند، ‌هر دو عرضه اولیه انجام خواهد شد
در پی اعلام اخبار عرضه اولیه سهم فسازان در بازار بورس و تعویق عرضه آن، پیگیری ها و شنیده ها از اینطرف و آنطرف، حکایت از آن دارد که بین مس
با او دلم به مهر و مودت یگانه بودسیمرغ عشق را دل من آشیانه بودبر درگهم ز جمع فرشته ، سپاه بودعرش مجید جاه مرا ، آستانه بوددر راه من نهاد نهان دام مکر خویشآدم ، میان‌ حلقه آن دام دانه بودمی خواست تا نشانه‌‌‌ لعنت کند مراکرد آنچه خواست آدم خاکی بهانه بودبودم معلم ملکوت ، اندر آسمان‌،امید من به خلد برین جاودانه بودهفتصد هزار سال به طاعت ببوده اموز طاعتم هزار هزاران خزانه بوددر لوح خوانده ام که یکی لعنتی شودبودم گمان به هر کس و برخود گمان نبو
بعضی چیزها برای هیچکس نیست... افکار شبانه است و چون می خواهم فراموش نشود برای خودم می نویسم.
مقولات جهان به نظر من شامل چند دسته است البته فعلا و در این زمان :
1_اساطیر و افسانه های پیشینیان
2_علم و دانش
3_فلسفه و حکمت
4_ادیان و علوم الهی
5_سحر و جادوگری
در خصوص اساطیر و افسانه های پیشینیان که گاها خرافه نیز در آنها موجود است بایستی بگویم جنس انها احتمالا دو گونه باشد، یا از جنس ظن هستند ،(ظن =گمان و گمان باطل) و یا جنس انها در یک دوره ای از جنس علم و د
مجیدنوروزی، معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس تهران، درباره آخرین وضعیت عرضه‎های جدید در بازارسهام، گفت: تا پایان شهریور ماه، ۳ شرکت در لیست عرضه اولیه قرار داردند.وی افزود: هرکدام از شرکت‌ها که کارهایشان را زودتر انجام دهند، زودتر عرضه می‌کنیم.
نوروزی تاکید کرد: شرکت‌ها براساس مدارک و مستنداتی که با توجه به صورتجلسه هیات پذیرش باید ارائه شود، اقدام کرده و آماده عرضه باشند، سهامشان را عرضه خواهیم کرد.
معاون امور ناشران و اعضای شرکت ب
8
خیلی از بازیکنان منتظر عرضه کنسول ایکس‌باکس وان ایکس بودند و حالا با عرضه آن، ما نگاهی به جنبه‌های مختلف این کنسول انداخته‌ایم.

کنسول‌های میان نسلی مخالفان زیادی دارند و خیلی‌ها فکر می‌کنند از آنجایی که تلویزیون‌های 4K هنوز فراگیر نشده‌اند، عرضه آن‌ها احمقانه به نظر می‌آید، اما سونی و مایکروسافت سعی دارند بازیکنان را به این ویژگی علاقه‌مند کنند.
کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در سال 2013 برای تلوزیون‌هایی که از وضوح تص

در درون پیله او خواب و به سر بیداری استکرم ابریشم گرفتار شبی تکراری است
پوشش پیله اگر چه باشد از جنس حریرآن به شب خفتن میان این حریر اجباری است
خواست تا رخساره را تابان کند روی همهپیکر نارَس هویدا کردنش، بیزاری است
خنده‌ی تلخی به گوش کرم در پیله رسیدبی‌خبر خفته به پیله، آن گمان بیماری است
ناگهان آن تن دگرگون گشت و او جانی گرفتحاصل آن صبر ایوب این نکو معماری است
از درون پیله چون شهباز روی آمد پدیدباور این تن شکافی در بَدان دشواری است
عاقبت
عرضه اولیه زشریفسه شنبه 31 اردیبهشت 10 درصد از سهام کشت و صنعت شریف آباد شامل 52 میلیون
سهم در محدوده قیمتی 410 تا 420 تومانی هر سهم در بازار دوم معاملات
فرابورس عرضه اولیه می شود.در این عرضه سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 250 سهم تعیین شده و سرمایه گذاری
کشاورزی کوثر از طریق کارگزاری بانک دی اقدام به واگذاری خواهد کرد.متعهد
خرید نیز شرکت مرغک و سقف تعهد خرید مجموعا 50 درصد سهام قابل عرضه است.
ادامه مطلب
تعریف: بسیار خلاصه وقتی سهام یک شرکت برای اولین بار در بورس ارائه می گردد به آن عرضه اولیه می گوییم.
آیا شرکتی که عرضه اولیه می شود تازه شروع به فعالیت کرده است؟
خیر ممکن است سالها از تاسیس شرکت گذشته باشد ولی اولین بار است که سهام آن در بورس ارائه می گردد.

توضیحات بیشتری دارید یا سوالی در این مورد دارید در زیر این پست کامنت بگذارید تا پاسخ داده شود.
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.شایدبرایش دنیاجوردیگری معنی پیدامینمو
اطلاعیه عرضه دو میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی برای تاریخ ۱۵ مرداد منتشر شد.
شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که اطلاعیه عرضه دو میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۶۰ دلار و ۱۷ سنت برای هر بشکه منتشر شده است.
این نهمین عرضه میعانات گازی در رینگ بین‌الملل از سال ۹۷ و چهارمین عرضه در رینگ بین‌الملل بر اساس شیوه‎نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال ۹۸ است.
حداقل میزان بار

گاهی گمان نمیکنی ولی خوب میشود
گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
گاهی بساط عیش خودش جور میشود
گاهی دگر تهیه بدستور میشود
گه جور میشود خود آن بی مقدمه
گه با دو صد مقدمه ناجور میشود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است
گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو یار نیست
گاهی تمام شهر گدای تو میشود
گاهی برای خنده دلم تنگ میشود
گاهی دلم تراشه ای از سنگ میشود
گاهی تمام آبی این آسمان ما
یکباره تیره گشته و بی رنگ میشود
گاهی نفس به تیزی شم
عرضه اولیه یا عرضه عمومی اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بورس می‌آید و ما بتوانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند و احتمالا سهامشان هم در آن موقع دست یک عده خاصی بوده است ولی تا روز عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها هنوز در بورس معامله نشده است.
خیلی ها اعتقاد دارند که عرضه اولیه در بورس مانند طلا است یعنی ما هرچه بخریم به احتمال خیلی بالایی سود کرده ایم ‌.واقعیت هم همین اس
عرضه اولیه یا عرضه عمومی اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بورس می‌آید و ما بتوانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند و احتمالا سهامشان هم در آن موقع دست یک عده خاصی بوده است ولی تا روز عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها هنوز در بورس معامله نشده است 
خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌های اولیه در بورس مانند طلا است یعنی ما هرچی بخریم به احتمال خیلی بالایی سود کرده‌ایم، واقعیت هم ه
باسمه تعالیحاج قاسم سلیمانیمن نمی دانم چرا اشکم شده آبی رواناین خلوص حاج قاسم باعث حزنی چنانمن که باشم وصف او گویم سخن یا گفته ایاو قیامش چون حسین ابن علی در این زمانیاد او ،افکار او، چون راه زهرا و علی استمردم ایران چه زیبا پاس می دارند از آنعلت اصلی که شد باعث، شوی سردار دلدر خلوص است و ریاضت با درونت بی گماناو شهیدی دیگر از یاران جدش کربلاسید و آقای ما باشد قاسم در میاندر قیاس کشتگان کربلا، عاجز منمآنچه ماند از جسد ،انگشتر جدش چه سانوعده

اینکه بگیم خدا چرا ب فلانی ، فلان چیزو داد ب من نداد یعنی حسن ظن نداریم ب خدا یعنی گمان مون ب خدا خوب نیست

در اهمیت این فضیلت اخلاقی همین بس که

امام رضا”علیه السلام” در این رابطه می‌فرماید: فَأَحْسِنِ الظَّنَّ بِاللَّهِ فَإِنَّ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ”علیه السلام” کَانَ یَقُولُ مَنْ حَسُنَ ظَنُّهُ بِاللَّهِ کَانَ اللَّهُ عِنْدَ ظَنِّهِ بِهِ وَمَنْ رَضِیَ بِالْقَلِیلِ مِنَ الرِّزْقِ قَبِلَ مِنْهُ الْیَسِیرَ مِنَ الْعَمَلِ؛

گ
امشب دو جمله‌ی قابل تامل و دلنشین شنیدم و خوندم.
اول:
« کار کردن عرضه می‌خواهد نه پول». این جمله را از کسی شنیدم که عملکردش گفتارش را تایید می کرد و حرفش را عملی کرده بود.
دوم:
« پدر و مادر حرفه‌ای بچه را با عرضه بار می‌اورند نه شاگرد اول ». این هم قابل تامل است و شاید ریشه‌ی حل بسیاری از مسائل و کلید خلق بسیاری از آرزوها و خواسته ها در همین ایجاد و پرورش عرضه باشد.
ب
بعد از حدود دو ماه، زمان عرضه اولیه شانزدهمین شرکت بازار مشخص و مقرر شد ۱۰ درصد از سهام ذوب روی اصفهان سه شنبه هفته جاری در بازار دوم معاملات فرابورس واگذار شود.
به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، آخرین عرضه اولیه در ماه آبان انجام شد و حالا بعد از گذشت حدود دو ماه از این روند، زمان عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت ذوب روی اصفهان اعلام شد و به این ترتیب در هشتم بهمن ماه این عرضه اولیه در بازار دوم معاملات فرابورس انجام می شود.
در این رویداد ۶۰
پس از پراکندن فهرست گوشی های هوشمند شهود کننده ی به روزرسانی نسخه ی ۱۰ اندروید توسط سامسونگ، جای تهی گلکسی اس ۸ تو این فهرست منجر بوسیله بروز اعتراضات یدکی به غول دنیای موبایل شد. داخل این بیانیه سامسونگ اعلام کرده بود که عزب برای گلکسی اس ۹ و اس ۱۰ مشغول آزمون و ترقی ی به روزرسانی اندروید ۱۰ و One UI 2.0 است.سامسونگ پیش از این دو به روزرسانی ارشد بخاطر کاربران گلکسی اس ۸ عرضه کرده بود. این گوشی هوشمند که در سال ۲۰۱۷ و با اندروید ۷.۰ عرضه شده بود، د
ذره ای در نزد خورشید درخشان تو ایمتشنه ای در حسرت یک جرعه باران تو ایمسالها نان خورده ایم از سفره ی اولاد توروزی ما می رسد چون بر سر خوان تو ایمگوشه ای از صحن آیینه و یا صحن عتیقهرکجا هستیم گویی کنج ایوان تو ایمزائران دختر تو زائران فاطمه اندتا ابد ممنون این لطف دو چندان تو ایمما غذای خانه هامان هم غذای حضرتی ستدرمیان خانه هم در اصل مهمان تو ایمبی گمان ایل و تبارت عزت این کشور انددر حقیقت اهل جمهوری ایران تو ایمبچه های تو در ایران پادشاهی میک
♦️after newly issued shares have been sold(by investment bank) for the first time, this is called the primary market.
بازار اولیه، بازاری که سهام شرکت ها برای اولین بار  عرضه می شود.
secondary market بازار ثانویه بازاری که سهام شرکت ها پس از عرضه اولیه، بارها و بارها خرید و فروش می شوند.
stock exchange بازار سهام
♦️بازار سهام آمریکا و انگلیس از مهمترین بازارهای سهام هستند. عرضه سهام شرکت در این بازار ها به شرط رعایت قوانین و الزامات افشا، میسر می باشد.
♦️بدلیل الزامات متعدد برخی از شرکت ها ترجیح می دهن
رضه و تقاضا یکی از مهم ترین عناوین اقتصاد می باشد. با توجه به عرضه و تقاضا، قیمت کالا و خدمات تعیین شده، و نقش موثری در قیمت گذاری ها دارند.

در این مقاله در رابطه با عرضه و تقاضا و کابرد آن در بازار بصورت کامل توضیح داده است.
بصورت ساده عرضه و تقاضا یک مفهوم بنیادی در علم اقتصاد هستند، که مقدار کالا و خدمات خاصی را توصیف می نمایند.
تقاضا
تقاضا مقدار کالا یا خدمتی است که با توجه به قیمت و سایرعوامل اقتصادی در یک دوره مالی خریداری میشود.
عوامل مو

قابلیت‌های سیستم عامل جدید آی‌فون

اپل، آی‌او‌اس ۱۳ را سرانجام عرضه کرد؛ سیستم عامل جدید گوشی‌های آی‌فون که بهبودهای قابل‌توجهی یافته است. با این سیستم عامل جدید اپل ویژگی تاریک یا Dark Mode به گوشی‌های آی‌فون عرضه شده؛ ویژگی‌ای که هم باعث تغییر بصری کار با گوشی‌های اپل ‌شده و هم تاثیر قابل‌توجهی بر میزان مصرف باتری دارد. آی‌او‌اس ۱۳ تنها چند روز قبل از عرضه پرچمداران جدید اپل یعنی آی‌فون ۱۱ و آی‌فون ۱۱ پرو و آی‌فون ۱۱ پرو مکس
به گزارش کانال_عرضه_اولیه در پی خبر عرضه اولیه 10% از سهام شرکت #سرمایه_گذاری_صدر_تأمین  با نماد تاصیکو در خبرگزاری ها و سایت ها و فضای مجازی و همچنین مدیر عامل این شرکت برای روز چهارشنبه این هفته، و با توجه به عدم درج آگهی آن که طبق قانون 48 ساعت قبل از روز عرضه باید انجام گیرد و با توجه به بزرگی این سهم و تاثیر آن بر بازار، تلاش های ما در خصوص انجام و یا عدم انجام عرضه بالاخره نتیجه داد و طی گفتگوی کوتاه کانال_عرضه_اولیه با جناب مهدی پارچینی سرپر
عرضه اولیه یا عرضه عمومی اولیه یعنی وقتی سهام یک شرکتی برای اولین بار در بورس می‌آید و ما بتوانیم از طریق بورس سهام آن شرکت را بخریم،این شرکت‌ها احتمالا چند سالی هم فعالیت خوب داشته‌اند و احتمالا سهامشان هم در آن موقع دست یک عده خاصی بوده است ولی تا روز عرضه اولیه سهام این شرکت‌ها هنوز در بورس معامله نشده است

خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌های اولیه در بورس مانند طلا است یعنی ما هرچی بخریم به احتمال خیلی بالایی سود کرده‌ایم، واقعیت هم ه

پیامبر(صلی الله علیه وآله):خداوندازشخص تندرست بیکار که نه درکاردنیاست ونه سرگرم آخرت, نفرت دارد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هیچ عبادتی جزء بایقین ارزش ندارد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):سوگندبه خدایی که جزءاوخدایی نیست , هیچ بنده مؤمنی به خداگمان نیک نبرد, مگراینکه خداوندمطابق همان گمان بااوعمل کند, زیراخداوندکریم است وهمه خوبیهابه دست اوست وشرم داردازاینکه بنده مؤمنش به اوگمان نیک بردو اوخلاف گمان وامیدبنده رفتارکند.
امام حسن(علیه الس
شبى مهتابی مردی صاحب قوز از خواب برخواست. گمان کرد سحر شده، بلند شد و به حمام رفت. از سر آتشدان حمام که گذشت صدای ساز و آواز به گوشش خورد. اعتنا نکرد و به داخل رفت.وارد گرمخانه که شد جماعتی را دید در حال رقص و بزنم و پایکوبى. او نیز بنا کرد به آواز خواندن و رقص و شادى.در حال رقص چشمش به پاهاى جماعت رقصنده افتاد و متوجه سم آن ها شد و پى برد که این جماعت از اجنه هستند. گرچه بسیار ترسید اما خود را به خدا سپرد و به روی آنها نیز نیاورد.از ما بهتران نیز که
فلر به عنوان یک برند آلمانی پیشتاز در زمینه تولید و عرضه لوازم خانگی شناخته شده است و هدف آن، رفع نیازهای اساسی خانواده‌ها و ارتقای سطح کیفی زندگی مشتریان است.محصولات فلر مطابق با تازه‌ترین دستاوردهای فناوری در جهان طراحی شده و پس از انجام آزمایش‌های دقیق و سنجش کارایی و کیفیت عملکرد، تولید و به بازار عرضه گردیده اند.

این محصولات، طیف گسترده‌ای از لوازم خانگی را در بر می‌گیرند:مایکروویو، آون برقی، چای‌ساز، قهوه‌ساز، کباب‌پز، ساندو
عرضه اولیه فسازان
20 درصد سهام شرکت غلتک سازان سپاهان دوشنبه در بورس تهران عرضه اولیه می شود.در عرضه اولیه این شرکت ، 75 میلیون سهم با دامنه قیمت
800 تا 840 تومانی هرسهم و سهمیه حداکثر 200 سهمی هر سهامدار حقیقی و حقوقی
از طریق کارگزاری بانک ملی واگذار خواهد شد.
پتروشیمی
قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با کاهش ۹۴۷ ریال به دلار ۱۱۳۵۰۵ ریالی اعلام شد.
ادامه مطلب

طی هفته‌های اخیر با وجود ریزش شدید قیمت نفت و نگرانی از حاشیه سود ناخالص منفی در شرکت‌های پالایشی اما استقبال گرمی از سهام این شرکت‌ها در بورس تهران شد. هجوم سنگین حقیقی‌ها به این نمادها باعث شد که بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را در بیشتر روزها برای سهام پالایشی شاهد باشیم. 
از سوی دیگر شرکت ملی پالایش و پخش به نمایندگی از دولت عرضه‌های قابل توجهی را در این نمادها انجام داد. البته این عرضه‌ها تنها به شرکت ملی پالایش و پخش محدود
سلام
میشه گفت شروع خوبی داشتم تو بورس و کم کم دارم میرم جلو اول با خودم میگفتم که خداکنه تو هر ماه یک عرضه اولیه بیاد که بتونم سود دهی خوبی داشته باشم اما الان با یه مشکل دیگه مواجه شدم اونم اینکه تو این ماه این چهارمین عرضه اولیه ای هست که داره میاد و من متاسفانه موجودی ندارم که بخوام بخرم حالا تمام سعی خودمو میکنم که تا دو روز دیگه حالا شده قرض یجوری واسه این عرضه اولیه پولی دست و پا کنم.
ولی بهتون پیشنهاد میکنم وارد دنیایبورس بشید البته نه ف
عرضه اولیه سهام چیست؟شرکت هایی که برای اولین بار در سازمان بورس پذیره نویسی می شوند بعد از مدتی اجازه فروش سهام خود را در بازار بورس پیدا می کنند ودرصدی از سهام کل شرکت به مردم فروخته می شود.
هنگامی که سهام شرکتی برای اولین بار در بازار بورس عرضه می شود، به روز اول عرضه سهام اصطلاحا عرضه اولیه گفته می شود. از نظر سرمایه‌گذاران در بازار بورس اوراق بهادار، عرضه اولیه یک موقعیت جذاب و ارزشمند برای سرمایه‌گذاری اندک در کوتاه مدت محسوب می‌شود.
عرضه 5 هزار تن کک در بورس کالا
اخبار فلزات: امروز مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند 5 هزار تن کک متالوژی در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

به گزارش ندای زرند و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، قیمت پایه هر تن کک با دانه بندی 80-25 میلی متر معادل 18 میلیون و 762 هزار ریال تعیین شده است.

زمان عرضه این محصول در بورس کالا امروز یکشنبه 5 خرداد ماه 1398 است و تحویل آن پس از واریز وجه کالا بوده و شرکتهای خریدار باید حداقل 24 ساعت قبل از با
«١٣٩»قُلْ‌ أَ تُحَاجُّونَنا فِی اللّهِ‌ وَ هُوَ رَبُّنا وَ رَبُّکُمْ‌ وَ لَنا أَعْمالُنا وَ لَکُمْ‌ أَعْمالُکُمْ‌ وَ نَحْنُ‌ لَهُ‌ مُخْلِصُونَ‌ 
(اى پیامبر! به اهل کتاب)بگو:آیا درباره‌ى خداوند با ما مجادله مى‌کنید، در حالى که او پروردگار ما و شماست و اعمال ما براى ما و اعمال شما از آنِ‌ شماست و ما براى او خالصانه عبادت مى‌کنیم. 
نکته‌ها: 
این آیه،هشدار به اهل کتاب است که از ادّعاهاى بى‌دلیل دست بردارند.آنها مى‌گفتند:ما به خدا نزد
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حافظ منو دیوانه کرده...

در ازل پرتو حسنت ز تجلی دم زد
عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد

جلوه‌ای کرد رخت دید ملک عشق نداشت
عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

عقل می‌خواست کز آن شعله چراغ افروزد
برق غیرت بدرخشید و جهان برهم زد

مدعی خواست که آید به تماشاگه راز
دست غیب آمد و بر سینه نامحرم زد

دیگران قرعه قسمت همه بر عیش زدند
دل غمدیده ما بود که هم بر غم زد

جان علوی هوس چاه زنخدان تو داشت
دست در حلقه آن زلف خم اندر خم زد

ح
در مقاله قبلی نحوه ثبت نام در بورس مرحله به مرحله آموزش داده شد. در این مقاله ما قصد داریم اصطلاحاتی را تعریف کنیم که مناسب افرادیست که تازه پا به عرصه بازار بورس نهاده اند و آن هم عرضه اولیه سهام است.عرضه اولیه سهام (Initial Public Offerings) که به اختصار با IPO نشان داده می‌شود، عبارتست از اولین فروش سهام توسط یک شرکت خصوصی که طی آن به یک شرکت عمومی تبدیل می‌شود.
ادامه مطلب
هنگامی که ناخدا جریلو فرمان یافت ناوچه توپدارش، بنجمین کنستانت را به باداما، واقع در بخش باتموی گوارامادما، ببرد و برابر طارعون مورچگان به ساکنان آن دیار کمک کند، گمان کرد نکند مقامات (نظامی) او را دست انداخته و مسخره کرده اند. موضوع گرفتن ترفیعش، هم خیلی رومانتیک و خیال پردازانه و هم بر خلاف قاعده و اصول بوده است، یعنی علاقه ویژه‎ی یک بانوی بلندپایه‎ی برزیلی و چشمان خمار و زیبای خود ناخدا نقش مهمی در این ماجرا بازی کرده بود، و در دیاریو -(
سخنگوی سازمان غذا و دارو:
قرص و کپسول در کیک‌های خوراکی،‌ به هیچ عنوان به خط تولید این محصولات مربوط نیست.
طبق بررسی‌های صورت گرفته از گزارشات مردمی در دو استان سیستان بلوچستان و هرمزگان،‌ مشخص شد این قرص‌ها پس از تولید و در مرحله‌ عرضه، داخل کیک‌ها گذاشته شده‌است.
بررسی سایر عوامل نظیر قصد و نیت انجام این کار، در حوزه صلاحیت و اختیارات وزارت بهداشت نیست و مراجع انتظامی و امنیتی باید موضوع را بررسی کنند.
مردم می‌توانند موارد مشابه را
سه عرضه اولیه باقیمانده سال ۹۸
1️⃣شرکت پدیده شیمی قرن (اکتیو)
تاریخ عرضه ۳۰ بهمن ۹۸
مبلغ مورد نیاز کمتر از ۲۰۰ هزار تومان
2️⃣ لاستیک یزد (پیزد)
 تاریخ عرضه نیمه اول اسفند ماه
 مبلغ مورد نیاز کمتر از ۱۰۰ هزار تومان
3️⃣ تامین سرمایه بانک ملت
 تاریخ عرضه نیمه اول اسفند
 مبلغ موردنیاز کمتر از ۱۰۰ هزار تومان
فردا در گروه vip سهمی کوتاه مدت با بازدهی 20 درصدی و سهمی میان مدت با بازدهی 250 درصدی معرفی میشود برای پرداخت و عضویت با شماره 09351307055 در تلگرام
عرضه اولیه "زکوثر"
چهارشنبه 21 اسفند، 15 درصد از سهام سرمایه­ گذاری کشاورزی کوثر شامل 415 میلیون و 500 هزار سهم با
محدوده قیمتی 1245 تا 1312 تومانی هر سهم و سهمیه 400 سهمی هر فرد حقیقی و
حقوقی در بازار دوم بورس عرضه اولیه می شود .
عرضه اولیه "ساوه"
چهارشنبه 21 اسفند، درصد از سهام سیمان ساوه شامل  58 میلیون و 500 هزار سهم با محدوده قیمتی 2250 تا 2350 تومانی هر سهم و سهمیه 60 سهمی هر فرد حقیقی و
حقوقی در بازار فرابورس عرضه اولیه می شود .زمان ثبت سفارش خرید این شرکت
این همه ناله های من ، نیست ز من ، همه از اوست 
کز مدد می لبش ، بی دل و بی زبان شدم 
گفت " چرا نهان کنی عشق مرا ، چو عاشقی ؟ " 
من ز برای این سخن ، شهره عاشقان شدم 
جان جهان ز عشق تو ، رفت ز دست کار من 
من به جهان چه می کنم ؟ چونکه از این جهان شدم 

- تا که اسیر و عاشق آن صنم چو جان شدم 
دیو نیم ،پری نیم ، از همه چون نهان شدم ؟ 
برف بدم ، گداختم ،تا که مرا زمین بخورد 
تا همه دود دل شدم ، تا سوی آسمان شدم 
نیستم از روان ها ، بر حذرم ز جان ها 
جان نکند حذر ز ج

مصرّانه به این معتقدم که انسانها غالباً شدیدترین زخم زبانها و مایه ریش دل شدنها را از نزدیک‌ترین افرادشان، خانواده و دوستانشان، می‌بینند و میشنوند. حرفهایی که در قالب نصیحت بوی شماتت میدهند و قضاوتهایی که گاه به جای تشریح موقعیّت و راه و کار، نمکی بر زخم و تیغی برای گشوده‌تر شدن جراحت میشوند.. و از این نکته نباید غافل بود که دیدن سردی نگاه در چشم کسی که دوستش میداری و دوستش میپنداری از آتش خشم و نفرت صد پشت دشمن گدازنده‌تر و پذیرشش بر
چه شرکت‌هایی در فهرست عرضه قرار دارند؟معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران در ادامه افزود: در این راستا گروه سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) یکی از شرکت‌های بسیار بزرگ در کشور است و فرآیند آماده‌سازی و پذیرش آن به تناسب شرکت خواهد بود و عرضه‌ اولیه سهام مزبور پس از طی مراحل و گزارش‌های لازم انجام خواهد شد. نوروزی توضیح داد: در حال حاضر شستا در حال تکمیل مدارک و مستندات برای طرح در هیات پذیرش است و طبعا مراحل درج و عرضه پس ا
هزار بار پیش اومده که به خودم گفتم دیگه واقعا امشب صبح نمیشه این دفعه حتما دق می‌کنم.
+ به شکل احمقانه‌ای زندگیم مزه آدم‌های بی‌خود و بی‌خیال و بی‌هدف رو میده در حالی که واقعا نیستم. گمان کنم فقط بیمارم، البته که جسم نه.
+ پُک: پست کوتاه.
سلام
میشه گفت شروع خوبی داشتم تو بورس و کم کم دارم میرم جلو اول با خودم میگفتم که خداکنه تو هر ماه یک عرضه اولیه بیاد که بتونم سود دهی خوبی داشته باشم اما الان با یه مشکل دیگه مواجه شدم اونم اینکه تو این ماه این چهارمین عرضه اولیه ای هست که داره میاد و من متاسفانه موجودی ندارم که بخوام بخرم حالا تمام سعی خودمو میکنم که تا دو روز دیگه حالا شده قرض یجوری واسه این عرضه اولیه پولی دست و پا کنم.
ولی بهتون پیشنهاد میکنم وارد دنیایبورس بشید البته نه ف

میخوام ازتون خواهش کنم به تصویر بالا چند لحظه نگاه کنید..اون نقطه ی کوچیک زیر علامت که البته اگر بتونید ببینیدش در تصویر، زمین هست...یعنی سیاره ای که تماممون توش ساکنیم..انقدر نگاهش کنید که به ناچیز بودن زمین در برابر این عظمت پی ببرید..حالا ازتون میخوام خودتون رو در برابر زمین، و بعد در برابر این عکس تصور کنید، خودتون رو که حتی اندازه نقطه ای هم در برابر عظمت زمین به چشم نمیاید و زمینی که خودش نقطه ایه دراین تصویر..حالا به خالق همه این ها فکر
زنجیر بیل ولوو VOLVO که از اجزای اصلی زیربندی این بیل های زنجیری محسوب می شود به دو صورت قابل عرضه می باشد. زنجیر بیل مکانیکی ولوو VOLVO با کفشک و کلیه پیچ و مهره ها و یا بصورت تک بدون کفشک عرضه می شود. بر خلاف بیل مکانیکی کوماتسو که تعداد لینک های آن متغیر می باشند زنجیر بیل ولوو VOLVO برای کر کد ماشین اغلب با تعداد لینک های مشخصی بسته می شود. بطور کلی کلیه لوازم زیربندی بیل مکانیکی ولوو VOLVO که به رنگ مشکی و زرد عرضه می شوند دارای تنسایل مقاومتی بالا، س
اتفاق آزاردهنده‌ی این روزها اینه که از وقایع اخیر، فقط یک روایت غالب تکراری داریم. روایتی که سالهاست عوض نشده و قدرت و اختیار تماما دست کسانیه که می‌تونن روایت خودشون رو به ما عرضه کنن، و به زودی راه رو برای عرضه‌ی روایت‌های مختلف در وقایع آینده می‌بندن.
آره عزیزانم، حق داشتن روایت‌های دیگه رو هم نداریم. از هر طرف با افراد تمامیت‌خواه طرفیم. :) 

پی‌نوشت:
کتاب مینیمالیسم دیجیتال- کال نیوپرت رو شروع کردم به خوندن. 
خدایا این گمان را به تو ندارم که مرا در حاجتی که عمرم را در طلبش سپری کرده ام، از درگاهت بازگردانی
«مناجات شعبانیه»
-حواسمون به آرزوهامون هست!؟
-این یه خط،امان از این یه خط مناجات، چند ساعت فقط باعث شد فکر کنم و فکر کنم و فکر کنم...
-همین
ادامه مطلب
عرضه
اولیه"دکپسول"
یکشنبه  5 خرداد 20 درصد از سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول شامل 40 میلیون سهم در
محدوده قیمتی 560 تا 570 تومانی هر سهم در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه
اولیه شود.
در این عرضه سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 200 سهم تعیین شده و سهامدار عمده از طریق کارگزاری صبا تامین اقدام به واگذاری خواهد کرد.
 سایپا
انجمن شرکت های بیمه‌ اعلام کرد: سایپا با ۱۱۰۰ میلیارد تومان بزرگترین
بدهکار به شرکت های بیمه است و به یک بحران جدی در این صنعت تبدیل شده
عرضه اولیه "درهآور"
20 درصد از سهام دارویی ره آورد تامین معادل 40 میلیون سهم در روز
چهارشنبه با محدوده قیمت 300 تا 315 تومانی هر سهم و سهمیه 330 سهمی
هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود.
ادامه مطلب
دارم به رکوع نمازی می روم که نرسیدم به جماعت اقامه کنمش. در گیر و دار این فکرها که امروز چه کرده ام که ... پرت ِ صحبت های امام جماعت قرآن دوست قرآن شناس مسجدمان می شوم. دارد از سوره طه می گوید. دوباره از موسی و خدایش ... ناگهان در رکوع حس می کنم آنقدر بی رمقم که نمی توانم خودم را به سمع الله لمن حمده برسانم. دارم فرو می ریزم. تمنا می کنم که مغزم گردش خون را به پاهایم برساند و سرپا شوم و سرپا می شوم و ... 
نماز تمام می شود و گره می خورم به چشم های زنی که دا
روزگارم سخت ودنیایم پرازاندوه است
دردلم درد و غم و دغدغه ها انبوه است
سالهاست ازنامرادی حال و روزم خوب نیست
هیچ چیز زندگی برای من مطلوب نیست
همچو من آزرده از دنیای خود بسیار است
مردمی که زندگی برایشان غمبار است
بی گمان بودن در اینجا خود دلیل حال ماست
هرکه اینجاست بی گمان از آنچه بیند نارضاست
البته در هر جهنم عده ای هم راضیند
آن جماعت که در آن در حال یکه تازیند
عده ای کین نابسامانی از آنان حاکم است
این سیاهی ارمغان حاکمانی ظالم است
اکثریت مرد
به نظرم ارزشمندیِ هر چه به غم‌انگیز بودنش است. یعنی گمان می‌کنم هر چیزی که غم‌انگیز‌تر باشد، ارزشمندتر است. البته تعریف هر کس از «ارزش» ممکن است متفاوت باشد [که ناگزیر است]، ولی هر کس یا هر چیزی که باعث بشود انسان به چیزی فراتر از سطح معمول زندگی بیاندیشد ارزشمند است. غم چنین کاری می‌کند. البته غمی که نتیجه‌اش چیزی شبیهِ مادیاتِ جهانی‌مان نباشد. غمِ روحانی شاید. غمِ فرادنیایی. انسان‌های غمگین از حرص و جوش دورترند. تقلا نمی‌کنند برای به د
رییس شبکه دامپزشکی پلدشت گفت: در ۲ هفته گذشته ۳۵ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در این شهرستان از چرخه مصرف خارج شده است.

سیما جبرئیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار "خبرهای فوری پلدشت" اظهار داشت: در این مدت ۲۰۰ مورد نظارت بر مراکز عرضه انجام شده است.
وی اضافه کرد: کارشناسان این شبکه در مراکز عرضه فراورده های خام دامی، کشتارگاه ها، قصابی ها، مرغ فروشی ها، رستوران ها و مراکز عرضه آبزیان حضور دارند و عرضه فرآورده های دامی را به صورت مس
گوگل کروم یک مرورگر اینترنت متن‌ باز است که توسط شرکت گوگل عرضه شد. در ابتدا نسخه آزمایشی آن برای کاربران نرم افزار سیستم عامل ویندوز در یک صد کشور جهان عرضه شد ولی نسخه های منطبق با نرم افزار عامل لینوکس و رایانه اپل مکینتاش آن هم در آینده توزیع شد.
ادامه مطلب
توحید واقعی در کلام امام صادق علیه السلام و رد وحدت وجود
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام فرمودند:
ومن زعم أنه یعرف الله بحجاب أو بصورة أو بمثال فهو مشرك  لأن الحجاب والمثال والصورة غیره وإنما هو واحد موحد ، فكیف یوحد من زعم أنه عرفه بغیره ، إنما عرف الله من عرفه بالله فمن لم یعرفه به فلیس یعرفه ، إنما یعرف غیره ، والله خالق الأشیاء لا من شیء ، یسمى بأسمائه فهو غیر أسمائه والأسماء غیره ، والموصوف غیر الواصف فمن
شنبه ۱۹مردادماه بازارسرمایه شاهد ورود ۱۵درصد از سهام «هجرت» در بازار اول فرابورس عرضه خواهد بود که معادل ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم خواهد بود.
بر همین اساس، ۲۲۵ سهم حداکثر تعداد قابل تخصیص به هر فرد بوده که دامنه قیمتی آن بین ۱۷۷۰ تا ۱۸۵۰تومان و این عرضه پنجمین عرضه اولیه در فرابورس است.
این شرکت در ۱۷تیر ۹۸ در بازار دوم درج شده و فاصله یک ماهه عرضه اولیه می شود.
«هجرت» در گروه مواد و محصولات دارویی عرضه می شود که ۱۵ شرکت در این گروه حضور دارن
AMD در مراسم E3 امسال، کارت گرافیک‌ جدید خود، Radeon RX 5700 را معرفی کرد که با لیتوگرافی ۷ نانومتری تولید شده است. حال این شرکت، تنها چند روز قبل از عرضه‌ی رسمی آن‌ها، یعنی ۷ ژوئن، قیمت‌ محصولات جدید خود را نیز اعلام کرد. AMD در رقابت با کارت‌های RTX 2060 و RTX 2070 انویدیا، قیمت هر سه کارت گرافیک معرفی‌شده را ارزان‌تر از حد انتظار اعلام کرد. این اقدام قطعا رقابت در بخش گیمینگ را داغ‌تر از همیشه خواهد کرد.
هر دو کارت گرافیگ پرچم‌دار AMD از RTX 2070 Super ارزان
فروی  کاما پترول  آخرین خبرها از شرکت‌های آماده  عرضه_اولیه در فرابورس
معاون بازار شرکت فرابورس درخصوص شرکت‌های آماده عرضه اولیه در فرابورس گفت: طی هفته جاری جلسه هماهنگی با مدیران و سهامداران شرکت ذوب روی اصفهان (شرکت باما ) که با احراز شرایط پذیرش از 13 آبان در بازار دوم این بورس درج شده و در صف عرضه اولیه 10 درصدی ایستاده است، برگزار و پیش‌بینی می‌شود فرایند واگذاری این سهام تا اواخر آذر ماه انجام شود.
به گفته اروجی شرکت شیمیایی صدف عسلو
به نام خدا 
لوله های انتقال هوای پاسارگاد ،مرکز تولید و فروش و عرضه لوله هود در زمینه تولید انواع لوله های هود فعالیت میکند و پس از تولید در اندازه های مشخص و دقیق، با مشاوره در مرکز فروش، به مشتریان و متقاضیان خرید لوله های انتقال هوا و لوله های هود، خدمات فروش و عرضه ارائه میدهد.
ادامه مطلب
گمان می کنم
من همان قاب عکس خاک خورده ی روی دیوار خانه ی مادربزرگم که در خانه ای متروک به خاطرات خود با بهت می نگرد
به گمانم من همان دلتنگی ماهی کوچک درون تنگم که از کنار پنجره به بیرون می نگرد و آبی آسمان هم او را به یاد دریا می اندازد
یا من همان لحظه ی غم انگیزم که به شکل اشک از چشمان عاشقی دور مانده از معشوق می چکد
چقدر من شبیه به حسرت آدمی خسته از روزمرگی هایش در هنگام دیدن بازی کودکان سبک بال درون پارک ام
و شاید من همان نفس های آخر فردی چ
یک زیرمجموعه ثشاهد بزودی عرضه اولیه می‌شود .محمد بیگ‌محمدلو، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شاهد:.شرکت "پاداد" در استان خوزستان، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری شاهد است که دارایی‌های خوبی دارد.این شرکت برای عرضه اولیه در فرابورس آماده شده و اقدامات اولیه در این راستا صورت گرفته است و پیش‌بینی می‌شود سهام این شرکت تا پایان سال عرضه اولیه شود.

هنوز سهامی در بازار هستند که جای رشد تا سه_برابر قیمت فعلی را دارند
برای عضویت در
دیروز بورس تهران در یک رفت و برگشت، بعد از رشد حدود 3000 واحدی در ساعت اولیه، با افزایش عرضه ها روبرو شد و در نهایت به محدوده ابتدایی خود بازگشت. نکته مهم در معاملات روز گذشته، افزایش حجم و ارزش معاملات بود که در نوع خود، کم نظیر است. ارزش معاملات در بورس و فرابورس (فارغ از معاملات خرد و عمده)، دیروز چیزی حدود 5600 میلیارد تومان ثبت شد. در حقیقت، افزایش عرضه های دیروز به دلیل شناسایی سود فعالان بازار بود. با فتح قله های جدید در بورس تهران، به هر حال
در این مخروبه ی پر از رنج، عیار آدم به نوع دردی ست که توی گنجه ی دلش پنهان کرده. برای من که غم بازم، برای من که چراغ به دست می گردم دنبال آدمی که دردش از شکم و زیر شکمش بالاتر رفته باشد، تحمل این روزها و آدم های اطرافم سخت شده، خیلی سخت. عصبی شده ام. گمان می کنم دارم می گندم. 
امام صادق(ع):
هیچ مردی(و زنی)آخرین آیه سوره کهف « قل انما انا بشر مثلکم(تا آخر)»را پیش از خواب نخواند،مگر اینکه هر ساعت از شب بخوابد،بیدار می شود.
شیخ بهایی:
بی گمان،این از راز های شگفت و تجربه شده است.
علامه سید عباس کاشانی:
این روایت، متواتر است و من،خود،بارها آن را تجربه کرده ام.
عرضه اولیه چیست؟
خیلی‌ها اعتقاد دارند که عرضه‌های اولیه در بورس مانند طلا است یعنی ما هرچی بخریم به احتمال خیلی بالایی سود کرده
«٧٦»بَلى‌ مَنْ‌ أَوْفى‌ بِعَهْدِهِ‌ وَ اتَّقى‌ فَإِنَّ‌ اللّهَ‌ یُحِبُّ‌ الْمُتَّقِینَ‌ آرى، هرکس به عهد خویش وفا کند و تقوا داشته باشد،پس بى‌گمان خداوند پرهیزکاران را دوست مى‌دارد. نکته‌ها: وفاى به عهد در تمام موارد زیر لازم است: الف:
ادامه مطلب
 امام على (علیه السلام) فرمودند :
✅بهترین مردم کسى است کهاگر او را به خشم آورند، بردبارى کندو چنانچه به او ظلم شود، ببخشایدو چون به او بدى شود، خوبى کند...
✅ اگر درهاى آسمان ها و زمین بر روىانسانى بسته باشندو او تقواى الهى پیشه کند،خداوند، راه گشایشى در آنها براى اوفراهم مى کند و از جایى که گمان ندارد،روزى اش مى دهد...
نظریه گلوله جادویی براین باور است که پیام هرگاه به مخاطب عرضه شود اثر خود را می گذارد. اگرچه در درستی این نظریه تردیدهای بسیاری است اما هرگاه پیام از فرم و محتوای درست و قوی برخوردار باشد اثر آن در مخاطب بی گمان بسیار بالا خواهد بود.
 #پیام_عاشورا به مثابه گلوله جادویی است هرگاه بمخاطبی خورد در جان او نشست و اثر خود را گذاشت. شاید از این حیث پیامی بالاتر از آن نیست. قدرت پیام عاشورا را در فرم و محتوای آن باید جست.
فرم این پیام از خون و قیام ساخته
وقتی بحث از فروش محصولات و عرضه خدمات به مشتریان به میان بیاید، اولین چیزی که به ذهن خیلی از ماها خطور خواهد کرد این است که باید به دنبال نیاز مشتریان بود و محصولات را بر طبق نیاز مشتری برای عرضه آن مهیا کرد. هرچند این مسئله یکی از ملزومات هر فعالیت تجاریست اما می شود با ترفندهایی در مشتریان خود این احساس نیاز به خدمات را ایجاد کرد.
ادامه مطلب

بسم اللّٰه الرحمن الرحیم

گر چه در چشمان تو عمری فقط تردید بود 
آنچه در قلبم همیشه داشتم امّید بود 

توی دنیا لحظه ای را با تو بودم ، بعد آن 
تا قیامت بر سر آن لحظه ها تشدید بود 

با تو شیطان هم خیال سجده دارد در سرش 
ما همه سیّاره و چشمان تو خورشید بود

بس که شیرین است و خوش موسیقی گفتار تو 
هر زمان نام مرا بردی همان دم عید بود

زیر بار وسوسه این توبه را خواهم شکست 
بی گمان لب هایت آن میوه که حوّا چید بود 

با سخن چینان بگویید او نمی افتد
عرضه اولیه رنیک
عرضه اولیه 10 درصد سهام شرکت جنرال مکانیک  چهارشنبه 13 شهریور در بازار دوم معاملات بورس تهران انجام خواهد شد.در این رویداد 100 میلیون سهم "رنیک" با دامنه قیمت 785 تا 790 تومانی
هرسهم و سهمیه حداکثر 300 سهمی هر سهامدار حقیقی و حقوقی عرضه اولیه می شود.
انرژی
بورس انرژی سه شنبه در اقدامی کم سابقه شاهد عرضه شش محموله صادراتی گاز مایع به حجم ۶۱ هزار تن در رینگ بین الملل است.
افزایش سرمایه 62 درصدی فولاد
فولاد مبارکه اصفهان در نظر دارد سرما

فساز یا غلتک سازان از زیر مجموعه های #چدن و پلی پروپیلن جم یا #جم_پیلن در مسیر عرضه اولیه در بازار هستند .

گفته می شود فساز دو هفته دیگر در بازار عرضه اولیه خواهد شد و از زیر مجموعه های چدن است  . سهم با  فروش 375 میلیاردریالی در اسفند  سال 97 را  با فروش 3636 میلیارد ریالی تمام کرد

اعلام‌‌ #سیگنال #خرید در #کف_قیمتی بدون پرداخت هزینه در گروه تلگرامی
https://t.me/joinchat/A8ITixYhBA0UxFRwU5yeTQ

​​​​گمان می کنم
من همان قاب عکس خاک خورده ی روی دیوار خانه ی مادربزرگم که در خانه ای متروک به خاطرات خود با بهت می نگرد
به گمانم من همان دلتنگی ماهی کوچک درون تنگم که از کنار پنجره به بیرون می نگرد و آبی آسمان هم او را به یاد دریا می اندازد
یا من همان لحظه ی غم انگیزم که به شکل اشک از چشمان عاشقی دور مانده از معشوق می چکد
چقدر من شبیه به حسرت آدمی خسته از روزمرگی هایش در هنگام دیدن بازی کودکان سبک بال درون پارک ام
و شاید من همان نفس های آخر
تقریظ رهبر انقلاب بر رمان «آن مرد با باران می آید» منتشر شد: بسیار خوب و هنرمندانه و پرجاذبه نوشته شده است. تصویری که از ماههای آخر مبارزات نشان میدهد، درست و روشن و واقعی است. به گمان من همه جوانها و نوجوانهای امروز به خواندن این کتاب و امثال آن نیاز دارند. از نویسنده کتاب باید تقدیر و تشکر شود ان شاءالله.
با استناد به اعلام سازمان خصوصی سازی و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و مصوبه هیئت واگذاری؛ سهام متعلقه به دولت در بنگاه‌های زیر عرضه و واگذار می‌گردد؛  

ردیف
نام شرکت
روش واگذاری
درصد سهام قابل عرضه
ارزش پایه کل (ریال)
نحوه پرداخت ثمن معامله

1
پالایش نفت اصفهان
بورس
20
48.091.999.470.988
نقد

2
پالایش نفت بندرعباس
بورس
20
47.432.342.814.000
نقد

3
پالایش نفت تهران
بورس
20
40.847.991.490.000
نقد

4
پالایش نفت تبریز
بورس
20
20.879.927.773.600
نقد

تاریخ عرصه طبق اطلا
دستبند سلامت هواوی به نام بند 4 به بازار عرضه شد دستبند سلامت هواوی به نام بند 4 به بازار عرضه شدهواوی دستبند سلامتی جدید خود به نام Band 4 را به بازار عرضه کرده است. این دستبند از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری به آنر بند 5 دارد و با قیمت پائینی که دارد میتواند توجه بسیاری را به خود جلب کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تک نیوز و به نقل از GSM Arena ، این دستبند یک نمایشگر TFT با شیشه 2.5D به ابعاد 0.96 اینچ با رزولوشن 160 در 80 پیکسل دارد که اطلاعاتی نظیر ساعت و تاری
بسم اللّٰه الرحمن الرحیم
گر چه در چشمان تو عمری فقط تردید بود 
آنچه در قلبم همیشه داشتم امّید بود 
توی دنیا لحظه ای را با تو بودم ، بعد آن 
تا قیامت بر سر آن لحظه ها تشدید بود 
با تو شیطان هم خیال سجده دارد در سرش 
ما همه سیّاره و چشمان تو خورشید بود
بس که شیرین است و خوش موسیقی گفتار تو 
هر زمان نام مرا بردی همان دم عید بود
زیر بار وسوسه این توبه را خواهم شکست 
بی گمان لب هایت آن میوه که حوّا چید بود 
با سخن چینان بگویید او نمی افتد ز چشم